Етнічна належність – це не індульгенція від предків, а поточний стан свідомості, який може змінитися (аудіо)

Категорія: Світогляд | Світ: Етномережа “Спільна Дія” | Спецтема: Національний солідаризм
Якщо у тебе батьки українці, то це ще не гарантує, що ти українець і що українцями будуть твої діти. Твоя етнічність – це не те, ким ти був у минулому, а те, ким ти є сьогодні.
Аудіоверсія статті: Етнічна належність – це не індульгенція від предків, а поточний стан свідомості, який може змінитися:
Озирнувшись довкола, бачимо чимало випадків, коли не лише українці стають росіянами, а й росіяни – українцями (хоча зазвичай потім з’ясовується, що вони мали українське коріння). Тобто етнічність (належність до етносу) – це феномен динамічний.
Водночас самі етноси є дуже стійкими спільнотами – вони можуть існувати сотні і тисячі років. А все тому, що етнос – це соціальний організм, який постійно оновлюється – подібно до організму окремої людини. Річ у тім, що в людському організмі протягом 7 років замінюються всі його клітини, тому з чисто фізичної точки зору через 7 років старої істоти вже нема, натомість є зовсім інша істота. Так само й етнос: люди-клітинки змінюються, етнос-організм залишається.
Фактор спадковості – коли етнічність передається від батьків до дітей – має дуже велике значення. Проте спадковість ще не дає жодної гарантії: людина може змінити свою етнічність – добровільно чи примусово. Документальний запис про те, що твої предки були українцями – це корисне нагадування, але не гарантія.
– Чим тоді визначається етнічність людини?
Етнічність, тобто належність до певного етносу, визначається актуальним станом свідомості людини.
– Хто є українцем, наприклад?
Етнос – це «спільнота своїх людей». Тому українцем є той, хто усвідомлює себе українцем і кого визнають за свого інші українці. Це визнання основане на розпізнаванні «свій–чужий». Розпізнавання забезпечують три головні чинники:
1) притаманний українцям антропологічний тип (українська раса, тобто порода);
2) рідна українська мова;
3) український етнічний стереотип поведінки, етнічна солідарність.
Твоя етнічність – це не те, ким ти був у минулому, а те, ким ти є сьогодні. Ти є українцем лише тоді, коли думаєш українською мовою і поводишся як українець.
Мова – це головний фактор оперативної етнічної ідентифікації, адже завдяки мові ми розпізнаємо своїх з перших промовлених слів.
Проте не менш вважливим є етнічний поведінковий стереотип. Це головний фактор стратегічної етнічної ідентифікації.
Про це – у наступній статті: Сокупія і орда – два типи держави, два типи поведінки українського і російського етносів.
Наші інтереси: Пізнаємо феномен етнічності. З цього починається вчення націоналізму.
Ігор Каганець | 17.12.2019 – 21:25 | Народний Оглядач